Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Valisi Karaloğlu Kaş Eşen Çayında İnceleme Yaptı

Antalya’nın Kaş İlçesi’nde düzenlenen

Antalya’nın Kaş İlçesi’nde düzenlenen Büyükşehir Belediyesi’ne ait tesislerin temel atma ve toplu açılış töreni için ilçeye gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Devlet Su İşleri Antalya 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun Kaş ilçesi Eşen çayında devam eden ıslah çalışmalarında incelemelerde bulundular.

 

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Hayrullah Coşkun: “İdari İmkânlarla Kaş-Eşen Çayı Karaçay ve Boğluca Çayında yürüttüğümüz çalışmalarımız halen devam etmekte olup; Eşen Çayında çift taraflı olarak 2000 metre çay güzergâhında taş tahkimat ve yatak tanzim çalışmaları devam etmektedir. Bu kapsamda 1200 metrelik bölümün yatak tanzim ve taş tahkimat işlemleri tamamlanmıştır.

 

Eşen Çayında 3 Büyük Dozer, 3 Paletli Ekskavatör,  9 adet taş kasa kamyon, 1 yükleyici, 1 Greyder, 1 adet tamir aracı, 1 adet akaryakıt aracı, 1 adet su tankeri ve 1 adet çekici olmak üzere toplam 21 makine ile 29 Personel görev yapmaktadır. Eşen ve Karaçay da 9 456 m³ taş tahkimatı ile 144 330 m³ sedde yapılmıştır. Eşen Çayı çay yatağında makineli çalışmalar devam etmektedir.” dedi.