Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Bayram Çocuklarla Daha Güzel – ANTALYA

Antalya protokolü, Antalya Valiliğinde

Antalya protokolü, Antalya Valiliğinde düzenlenen Bayramlaşma töreninde buluştu.

Bayram Namazından sonra Barın Taksi Durağı’na ve ardından da Sevgi Çocuk Evleri’ndeki kimsesiz çocukları ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, daha sonra makamında Antalya protokolüyle bayramlaştı.

 

Bayramın birinci gününe hızlı başlayan Vali Münir Karaloğlu, bayramlaşma trafiğine, Barın Taksi Durağında bulunan taksicileri ziyaret ederek başladı. Ardından Sevgi Çocuk Evleri’ndeki kimsesiz çocukları ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, çocuklarla uzun uzun sohbet etti. Çocuklara çeşitli hediyeler ve bayram harçlıkları vererek sevindiren Karaloğlu, kimsesiz çocukların kimsesi olmanın mutluluğunu yaşadı ve “Bayram çocuklarla güzel, çocuklarla daha güzel” yorumunda bulundu.

 

ANTALYA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI

Daha sonra Antalya Valiliğinde gerçekleşen bayramlaşma törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yanı sıra Antalya protokolü katıldı. Davetlilerle tek tek bayramlaşan Vali Münir Karaloğlu, Kanal V Televizyonuna yaptığı açıklamada, Kurban Bayramının manasına dikkat çekerek, “Öncelikle, tüm vatandaşlarımızın kurban bayramını tebrik ediyorum. Bayramın bizleri birbirimize ve Rabbimize yakınlaştırmasını diliyorum. Bayramlar dostluğun kardeşliğin pekiştiği, küskünlerin barıştığı günlerdir. Dargın, küskün olanlar varsa lütfen barışsın. Büyüklerimizi gönlünü alalım, küçüklerimizi sevindirelim” dedi.

 

Bayram Çocuklarla Daha Güzel Antalya Protokol

 

YOLA ÇIKANLARA KURAL HATIRLATMASI

Bayramda yola çıkan vatandaşlara bir kere daha, “Frene değil kurala güven” hatırlatmasında bulunan Karaloğlu, “Ne olur, yola çıkan vatandaşlarımız dikkat etsinler. Kurallara uysunlar. Bayram sevincinin yarım kalmaması için yola gidecek arkadaşlarımız uykusuz araç kullanmasınlar. Tüm vatandaşlarımızın kurallara uymalarını, çok daha dikkatli araç kullanmalarını istirham ediyorum. Sıkıntı yaşayan Müslümanlarının sıkıntılarının son bulmasını diliyorum. Aynı zamanda tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.