Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kemer Belediye Başkanı Gül Yurtdışına Çıkış İçin destek İstedi

Mustafa Gül: “Sayın Valimiz, Sayın Bakanımızdan yurtdışına çıkış izni konusunda destek bekliyorum”

Mustafa Gül: "Sayın Valimiz,

2018 turizm sezonu hazırlıklarına şimdiden başlayan Kemer Belediyesi, çeşitli ülkelerdeki 19 turizm fuarına katılacak. Bu fuarların hepsinde bizzat bulunmak isteğini kaydeden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “OHAL nedeniyle belediye başkanlarına yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Sayın Valimiz, Sayın Bakanımızdan yurtdışına çıkış izni konusunda destek bekliyorum” dedi.

 

Kemer Belediyesi 2018 turizm sezonu hazırlıkları kapsamında 17’si yurtdışında olmak üzere toplam 19 turizm fuarına katılacak. Fuarlara bizzat katılarak tanıtımda aktif rol üstlenmek isteyen Başkan Gül, OHAL nedeniyle belediye başkanlarının yurtdışına çıkışı valiliklerin ya da doğrudan İçişleri Bakanlığı’nın iznini gerektirmesi nedeniyle yaşadığı sıkıntıları dile getirerek “Sayın Valimiz, Sayın Bakanımızdan yurtdışına çıkış izni konusunda destek bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

İZİN KONUSUNDA DESTEK BEKLİYORUZ

Turizmde yaz sezonunun bitmesiyle gelecek sezonun hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Başkan Gül, “Kemer Belediyesi olarak fuar takvimimizi belirledik. Toplam 19 turizm fuarında yer alacağız. Bu fuarların 17’si yurtdışında… Yani 17 ayrı ülkedeki fuarlara katılarak ilçemizi tanıtmak ve turizmi canlandırmak istiyoruz. Ancak OHAL nedeniyle belediye başkanlarına yurtdışına çıkış yasağı konulmuş bulunuyor. Buradan Antalya Valimize ve İçişleri Bakanımıza seslenmek istiyorum. Turizm bölgelerindeki belediye başkanlarının yurtdışı fuarlara katılmasının önündeki engelleri kaldırsınlar. Bizlere uygulanan yurtdışı yasağı kaldırılsın” diye konuştu.

 

“HAVALİMANI’NDAN GERİ DÖNDÜM”

Bu konuda yaşadığı sıkıntıyı bir örnekle anlatan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Geçtiğimiz Haziran ayında Moskova’da düzenlenen Büyük Türkiye Fuarı’na gitmek üzere yola çıkmıştım Ancak iznimiz olmadığını söylediler ve Antalya Havalimanı’ndan geri döndük.  Bu fuara katılma konusunda mecliste ilk karar alan belediye Kemer Belediyesi oldu. Buna rağmen Moskova’daki fuarda ilçemi ve belediyemi temsil edemedim. Önceki yıllarda turizm fuarlarında şahsen bulunarak o ülkenin yöneticileri ve seyahat acentelerinin yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştiriyor, Kemer’e daha çok turist gelmesi için çaba harcıyorum. Bunun turizmimize olumlu etkilerini görmüştük. Fuarda belediye başkanı yoksa 20 bin broşür dağıtılsa da çok faydası olmuyor. Bu ülke turizmi için gerekli. Sayın Valimiz ve Sayın İçişleri Bakanımızdan yurtdışına çıkış izni konusunda destek bekliyorum” dedi.

 

KEMER BELEDİYESİ’NİN 2018 YILINDA KATILACAĞI FUARLAR

Hollanda Utrecht Turizm Fuarı

Finlandiya Matka Turizm ve Seyahat Fuarı

EMİTT İstanbul Turizm ve Seyahat Fuarı

Litvanya Adventur Turizm ve Seyahat Fuarı

Letonya Balttour Turizm Fuarı

İran Tahran Otelcilik ve Turizm Fuarı

Estonya TOUREST Turizm ve Seyahat Fuarı

Sırbistan ITFA Belgrad Turizm Fuar

Danimarka Ferie For Alle,

Almanya Nürnberg Freizeith Messe Turizm Fuarı

Hollanda Fiest En Wandelbeurs Fuarı

Almanya ITB Berlin Turizm Fuarı

Rusya MİTT Moskova Turizm Fuarı

Ukrayna Turizm Fuarı

Moldova 21. Turizm ve Seyahat Fuarı

Belarus Minsk Turizm Fuarı

Rusya CIS Travel Market

Polonya Warsaw 2018

İzmir Travel Turkey