Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kepez’e ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’

Kepez Belediye Meclisi, ortak

Kepez Belediye Meclisi, ortak teklif ve oy birliği ile çevresinde zeytin bahçelerinin bulunduğu Göçerler Caddesi’ne ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’  ismini verdi.

Kepez Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye’nin Afrin bölgesinde terörist unsurlara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan Mehmetçiklerimizin hatıralarının yaşatılmasına yönelik önemli bir karar aldı.
Kepez Belediye Meclisinin, 26 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı Mart ayı olağan toplantısında, AK Parti, MHP, CHP ve bağımsız meclis üyeleri,  Göçerler Caddesi’nin isminin ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ olarak değiştirilmesine yönelik ortak teklif verdi.

“Türkiye’nin bekası için Afrin’deyiz”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan meclis de üyeler, ortak teklifin gündeme alınması ve 1. madde olarak görüşülmesini oy birliği ile kabul etti.
Gündem maddesi hakkında grup sözcülerin görüşlerini belirtmesinden sonra söz alan Başkan Hakan Tütüncü, “Afrin’deki mücadelemiz, bir başka ülkenin bekası için değil, doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası içindir.” dedi.

“Afrin’de Çanakkale ruhu var”
Çanakkale Savaşı’nda 1915’te atalarımızın en değerli varlıkları olan canlarından vazgeçtiğini anımsatan Başkan Tütüncü, konuşmasının devamında şunları söyledi: “O zaman Türkiye’nin nüfusu 4 milyon küsurdu. Bu nüfusun 250 bini Çanakkale’de şehit oldu. Neden şehit oldular? Bizden sonraki kuşaklar, bu topraklarda bağımsız şekilde, ay yıldızlı bayrağın altında, minarelerinde Ezan-ı Muhammedîlerin okunduğu bir vatanda yaşasın diye şehit oldular.
Çanakkale harbinden sonra da her devirde bizi rahatsız eden güçlere karşı bu milletin evlatları, gözünü kırpmadan şahadet mertebesine yürümek için can attılar. Şimdi Afrin’de, kahraman güvenlik güçlerimiz teröristlere karşı mücadele verirken Çanakkale ruhunu yaşıyor.”

İyileştikten sonra Afrin’e koşmak istiyorum”
Tütüncü, geçtiğimiz hafta aslen Konyalı olan Afrin Gazisi Uzman Çavuş Serkan Köroğlu’nu, ablası Özlem Çelebi’nin Varsak Karşıyaka Mahallesi’ndeki evinde ziyaret ettiğini anımsatarak, şunları ifade etti: “Kahraman Mehmetçiğimize, bir isteğiniz var mı diye sorduğumda, ‘sizden bir şey istemiyorum. Allah razı olsun. Devletimiz gerekeni yapıyor. Rabbimden bir an evvel beni iyileştirmesini diliyorum. İyileştikten sonra Afrine koşmak istiyorum.’ cevabını verdi. İşte bu iman mağlup edilemez, yenilemez. Yenilemeyen bu mücadele ruhudur. Afrin operasyonunda şahadet mertebesine ulaşan bütün askerlerimize rahmet diliyorum. Acılı yakınlarına, azizi milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
Bu millet bir ölür ama Allah’ın izniyle bin dirilir. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale Savaşlarına ait anılarında Türk askerinin kahramanlığına vurgu yapan çok güzel satırları vardır. Bugün Afrin’de de tıpkı Çanakkale Savaşı gibi bir mücadeleyi gerçekleştiriyoruz. Allah bu yüzden milletimize, devletimize, ordumuza, güvenlik güçlerimize yardım etsin.

“Bu seferberlik ruhu terörün kökünü kazıyacak”
Bu süreçte çok mutlu olduğum bir şey de var: Doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye Cumhuriyetinin bütün fertleri kenetlendi. Tüm millet Mehmetçiğinin yanında. Kimisi cepheye erzak gönderiyor, kimi hanımlarımız ise Mehmetçiğimiz üşümesin diye kazak, çorap, bere örüyor.  Bir seferberlik ruhu ile terörün, terörü besleyen unsurların tamamıyla kökü kazınacaktır.”

Anıt da yapılacak 
‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ isminin bir caddeye verilmesi tekliflerinden dolayı tüm meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Hakan Tütüncü, “Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi olarak yeniden isimlendirdiğimiz Göçerler Caddesi yeni açtığımız bir yol. Sağlık Bakanlığının yatırım programın aldığı Antalya Şehir Hastanesi için de önemli bir ulaşım aksı olan yol, 35 metre genişliğinde ve 3 km uzunluğunda. Çevresinde zeytin bahçelerinin bulunduğu caddede, Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizin anılarını ebediyen yaşatacağız.”

Konuşmaların ardından Göçerler Caddesi’ne, ‘Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’  isminin verilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.