Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Tüm Türkiye İle Beraber Antalya Özel Harekat da Afrin’e Yola Çıktı!

Haber: Mustafa YILMAZ –

Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alacak olan Antalya Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görev yapan Özel Harekatçılar, 21 Şubat günü saat 16.00’da Antalya Valisi Münir KARALOĞLU ile İl Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA başta olmak üzere Antalya protokolü üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, göreve giden Polis Özel Harekat aileleri, basın mensupları ile vatandaşlarımızın yoğun olarak katıldığı bir merasimle dualar eşliğinde Afrin’e uğurlandı.

Antalyalı PÖH Polis Özel Harekat Afrine Uğurlandı

İl Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA uğurlama programında yaptığı konuşmada; “Bizler cepheye giden ve cepheden dönenleri bayrama gider gibi karşılayan bir milletin evlatlarıyız, yine bu milletin geleceğini, istikbalini koruma, güvenliğini sağlama gibi kutsal görevlerini yerine getirmeleri için arkadaşlarımızı uğurluyoruz. Akşam da bir şehidimizi karşılayacağız. Bu ülke kolay kazanılmadı. (23) Kahraman kardeşimizin bu ülke için alınlarının terlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da akıtacaklarına ve hainlere derslerini vereceklerine yürekten inanıyorum, bizim kahramanlarımızı uğurlayanlar ve karşılayanlar var, milyonlar, ancak hainleri sadece cehennemde zebaniler karşılayacak, ben bu kahramanlarımızın ayaklarına taş değmesin, kazasız belasız gitsin ve dönsünler diliyorum.” diyerek uğurlama merasimine gelen tüm protokol üyelerine ve vatandaşlarımıza Emniyet Teşkilatı adına teşekkür etti.

 

28168834 795652460642674 8218077868782026811 n

Antalya Valisi Münir KARALOĞLU yaptığı konuşmada; “Türk Milleti’nin kalbi (32) gündür Afrin’de atıyor, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında, hem jandarma, hem polise de ihtiyaç var. Türkiye’nin çeşitli illerinden Özel Harekatçılar Afrine uğurlanıyor. Antalya’da da Özel Harekat Polislerimizi Afrin’e uğurlayacağız. Bizim Afrin’de , Suriye topraklarında gözümüz yok. Bizi terörle kuşatmaya çalışanlara haddini bildirmek için oradayız. Polisimizde orada askere yardımcı olacak, destek olacaklar, hainlere maşa olarak kullanılanlara fırsat vermeyecekler. Unutmayın! Albayrağın gölgesi  hep üzerinizde, bu milletin duaları hep sizinle olacak. Hiçbirinizin kılına, tırnağına zarar gelmeden döneceksiniz. Rabbim sizi muzaffer kılsın inşallah yolunuz açık olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Afrin’e giden Özel Harekatçılarımız saat 17.00’de kurban kesiminin ardından, vatandaşlarımız ve aileleri ile vedalaşarak, dualar eşliğinde vatandaşların oluşturduğu uzun bir konvoy eşliğinde uğurlandı.

VİDEO