Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkü Ocaklarından Askıda Ekmek Seferberliğine Destek

Mustafa Yılmaz Özel Haber – Ülkü Ocaklarından Askıda Ekmek Seferberliğine Destek

Mustafa Yılmaz Özel Haber

Son günlerde gündeme gelen ekmeğe zam yapılacağı yönündeki iddialara bir tepki olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncıyla paylaşmalı.” çağrısıyla başlayan “Askıda Ekmek Projesi” tüm yurtta çığ gibi büyüyor.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Bu konuda gerekli talimatları verdiğini dile getiren Bahçeli “Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde ‘Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?’ diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki inancımız ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ esasına dayanmaktadır.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bahçeli’nin bu çağrısı üzerine tüm yurtta olduğu gibi Ülkü Ocakları Antalya il Başkanlığı da Askıda Ekmek Seferberliği kapsamında çalışma başlattı. Başlatılan Askıda Ekmek seferberliğinin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmenin yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimize, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze de katkı sağlayacağını belirten Ülkü Ocakları Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu “Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanlığı olarak Bilge Liderimiz Talimatları Genel Başkanımızın çağrısı ile Antalya’mızın her yerinde Askıda Ekmek projesini başlatmış bulunmaktayız. Tüm ülküdaşlarımızı bu anlamlı projeye destek olmaya bekliyoruz.” ifadeleriyle projeye destek çağrısında bulundu…