Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Karaloğlu “Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programını Biz Gerçekleştireceğiz!”

Antalya Valisi Münir Karaloğlu

Antalya Valisi Münir Karaloğlu son günlerde tartışmalara neden olan Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları hakkında “Kamuoyuna yansıyan tartışmayı, daha iyisini yapmak için bir yarış olarak değerlendiriyoruz. Aksi davranışlar, ne Cumhuriyet ne de bayram ruhuyla bağdaşır. ” dedi. Karaloğlu ayrıca “Devlet töreni niteliği taşıyan kutlama programını biz gerçekleştireceğiz.” diyerek tartışmalara son noktayı koydu.

 

Vali Münir Karaloğlu’nun açıklaması şöyle:

29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 94. yılını hep birlikte kutlayacağız. Antalya Valiliği olarak, devlet töreni niteliği taşıyan kutlama programını biz gerçekleştireceğiz. Tatlı bir telaşımız var. Cumhuriyetin verdiği en büyük paye olan vatandaşlık unvanına sahip herkes, düzenleyeceğimiz programın sahibidir, davetlisidir.
Devlet programı dışında, belediyelerimizin, siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın Cumhuriyet Bayramımızı özel programlarla kutladığını ve kutlamak istediğini biliyoruz. Cumhuriyetin geniş katılımlı sivil programlarla kutlanması, hepimiz için gurur vericidir. Cumhuriyet Bayramında Antalya’da görmeyi arzu ettiğimiz yegâne manzara budur.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırlarında yer alan Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamaları; 28 Ekim’de Muratpaşa Belediyesi, 29 Ekim’de ise Antalya Büyükşehir Belediyesi organize edecektir. Elbette, Antalya’daki bütün Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları gibi, her iki organizasyon da herkese açıktır. Kamuoyuna yansıyan tartışmayı, daha iyisini yapmak için bir yarış olarak değerlendiriyoruz. Aksi davranışlar, ne Cumhuriyet ne de bayram ruhuyla bağdaşır. Önemle belirtmek isterim ki, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının meydanı, sokağı, caddesi yoktur. Bütün Antalya kutlama meydanıdır.
Bu çerçevede, bu yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bir haftaya yayılacak ve Antalya’nın her köşesinde yapılacaktır. Bütün kurum ve kuruluşlar ayrım gözetmeden ay yıldızlı al bayrağın dalgalandığı bütün kutlamalara iştirak etmeli, destek vermelidir. Birlik ve beraberlik içerisinde, herkesin kutlamasını yapmasını, bayram coşkusunun her yere yayılmasını diliyorum.
Bu vesileyle, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, yedi düvele karşı göğüs gererek bize bu günleri armağan eden kahraman ecdadımızı şükranla yâd ediyorum.
Yaşasın Türkiye.
Yaşasın Cumhuriyet!