Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Karaloğlu Kuzey Çevreyolu Şantiyesinde Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Vali Münir Karaloğlu, toplam
Vali Münir Karaloğlu, toplam uzunluğu 51 kilometre olan ve yapımı devam eden Kuzey Çevreyolu ve Çubukbeli Tüneli şantiyesinde basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.
Türkiye’de en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olduğunu ve ciddi bir turizm potansiyeline sahip Antalya’nın sahile paralel olarak gelişimini devam ettirdiğini belirten Vali Münir Karaloğlu, Antalya’yı doğu-batı ekseninde geçmek isteyenlerin ciddi bir zaman kaybına uğradığını ve yapılan yeni çevreyolu ile bu kaybın önüne geçileceğini dile getirdi.
Vali Karaloğlu Kuzey Çevreyolu Şantiyesinde2
Kuzey Çevreyolu’nun, Antalya – Burdur devlet yolunun 28’inci km’sindeki köprülü kavşakla başlayıp, Antalya İlini kuzeyden kucaklayarak, Dereboğazı yolunu kesip, Antalya – Alanya devlet yolunun 23’üncü km’sindeki köprülü kavşakta son bulduğunu ve çevreyolunun kapsamında 6 adet yonca kavşak, 5 adet alt geçitli kavşak, 2 adet hidrolik köprü, 2 adet orman yolu köprüsü bulunduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, toplam uzunluğu 51 km olan Antalya Kuzey Çevre Yolu’nun mevcut ihale dışında kalan 13 kilometrelik kesiminde (mevcut projeyi Antalya Batı Çevreyolu’na bağlayan) proje çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.
Antalya’yı doğudan batıya direk geçecek olanların şehrin içerisine hiç uğramadan şehrin çevresinden dolanarak geçebileceği bu çevreyolu projesinin çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Karaloğlu, Çubukbeli Tüneli ile de Burdur-Afyon istikametinde çok önemli bir aksın düzene gireceğinin ve yol konforunun artacağının altını çizdi.
Bu iki projenin toplam maliyetinin yaklaşık 800 milyon lira civarında olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, zor bir coğrafyaya sahip Antalya’da ulaşım projelerinin hızla devam ettiğini ve Antalya’nın bu projeleri ve bundan çok daha fazlasını hak ettiğini dile getirdi.
Basın toplantısının ardından şantiye çalışanları ve basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Vali Münir Karaloğlu, beraberindekilerle birlikte şantiyede ve yapımı devam eden çevreyolunda incelemelerde bulundu.